raieõiguse ost

Raieõiguse ost

Raieõiguse ost ja kasvava metsa ülestöötamine efektiivsel ning keskkonda võimalikult säästval meetodil. Kasutame metsaraie teostamiseks kahte komplekti kaasaegset raietehnikat, mida käsitlevad pikaaegsete kogemustega operaatorid.
 
Kasvava metsa raieõiguse ost toimub müüja ja ostja omavahelise kokkuleppe alusel, mille üksikasjad ning tingimused sätestab osapoolte vahel sõlmitud raieõiguse võõrandamise leping.
 
Raieõiguse müük ettevõttele, millel on metsa ülestöötamisel kogemusi juba rohkem kui kahe aastakümne jagu, tagab metsaraie laitmatu kvaliteedi. Lisaks võib metsaomanik alati kindel olla, et kogu raiutav ressurss saab efektiivselt ära kasutatud ja vastavalt kehtivale turuhinnale ka realiseeritud.
metsa ülestöötamine

Metsa ülestöötamine

Metsa ülestöötamine ja raiutud metsamaterjali müük tagab metsaomanikule igapäevatöö kõrvalt lisatulu ja aitab ennetada olukorda, kus vananev mets tuultega langema hakkab. Planeeritud raietöödega on võimalik vältida olukorda, kus tuulemurru tõttu ka kasvavad ja täies elujõus puud ulatusliku parasiidikahjustuse ohvriks langevad.

Pakume metsaomanikele metsa ülestöötamise näol terviklahendust, mille käigus eemaldame giljotiiniga alusmetsa ehk kasvava võsa ja raiume metsast välja raieküpsed või kasvukohale ebasobivad puuliigid.

Loomulikult teostame raieküpses metsas ka lageraiet ja transpordime metsamaterjali lähimasse kokkuostupunkti. Vajadusel puhastame kraaviperved ja metsasihid võsast ning oleme abiks kuivenduskraavide rajamisel või korrastamisel.

Raieõiguse võõrandamine

Raieõiguse võõrandamine saab alguse hinnapakkumise koostamisest ja lepingu allkirjastamisest. Leping sõlmitakse reeglina aastaks ajaks ja osapoolte kokkuleppel saab seda alati pikendada.

Raieõiguse võõrandamise leping sisaldab raietööde arvestuslikku tähtaega ja erineva puidusortimendi tihumeetri kokkuostuhindasid. Lisaks ka eraldisi, kus raietööd aset leiavad.

Metsaomaniku soovil saab lepingusse lisada ka raietööde järgse rööbaste silumise ja laoplatside korrastamise. Lisaks veel metsa äraveoks kasutatud teede tasandamise tingimused.
raieõiguse võõrandamine
metsaraie

Metsaraie korraldamine

Metsaraie erinevad liigid jagunevad peamiselt hooldus- ja uuendusraieteks. Metsaraie korraldamine ja meetodid sõltuvad suuresti kasvava metsa vanusest ja metsaomaniku soovidest.
 
Raietööde teostamiseks peab olemas olema kehtiv metsamajanduskava ja keskkonnainspektsiooni poolt kinnitatud metsateatis.
 
Hooldusraied (valgustusraie, harvendusraie ja sanitaarraie) suunavad eeskätt kasvava metsa liigilist mitmekesisust ning parandavad puistu kasvu- ja valgustingimusi. Hooldusraied ei ole just hädavajalikud, kuid soodustavad siiski soovitud puuliigi täisväärtuslikku arengut.
 
Uuendusraied (turberaie ja lageraie) leiavad aset raieküpses metsas, kus metsaraie käigus raiutakse ühes- või mitmes erinevas järgus maha enamus raieküpseid puid. Metsa loodusliku uuenemise soodustamiseks jätakse kasvama vaid hoolikalt valitud seemne- ja säilikpuud.
oü vesmel logo
Raieõiguse ost ja metsaraie teenused terves Mandri-Eestis ja Saaremaal.

OÜ Vesmel

Registrikood: 10740726
Telefon: +372 447 3672
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Koduleht: www.vesmel.ee

Kontakt

Meelis Vesselov
juhataja
Telefon: +372 502 0471
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

© OÜ Vesmel 2023 | Kõik õigused on kaitstud | Veebilehte teostus: METSAOST.eu