Raieõiguse ost

Raieõiguse ost ja metsa ülestöötamine efektiivsel ja keskkonda võimalikult säästval meetodil. Kasutame metsaraie teostamiseks kahte komplekti kaasaegset raietehnikat, mida käsitlevad pikaaegsete kogemustega operaatorid.

Kasvava metsa raieõiguse ost toimub müüja ja ostja omavahelise kokkuleppe alusel, mille üksikasjad sätestab osapoolte vahel sõlmitud raieõiguse võõrandamise leping.

Raieõiguse müük ettevõttele, millel on kogemusi metsa ülestöötamisel juba rohkem kui kahe aastakümne jagu, tagab metsaraie laitmatu kvaliteedi. Lisaks võib metsaomanik alati kindel olla, et kogu raiutav ressurss saab ära kasutatud ja vastavalt kehtivale turuhinnale ka realiseeritud.

Raieõiguse võõrandamine

Raieõiguse võõrandamine saab alguse hinnapakkumise koostamisest ja lepingu allkirjastamisest. Leping sõlmitakse reeglina aastaks ajaks ja osapoolte kokkuleppel saab seda alati pikendada.

Raieõiguse võõrandamise leping sisaldab raietööde arvestuslikku tähtaega ja erineva puidusortimendi tihumeetri hindasid. Lisaks ka eraldisi, kus raietööd aset leiavad.

Metsaomaniku soovil saab lepingusse lisada ka metsaraie järgse rööbaste silumise ja laoplatside korrastamise. Lisaks veel metsa äraveoks kasutatud teede tasandamise tingimused.
raieõiguse võõrandamine
metsa ülestöötamine

Metsa ülestöötamine

Metsa ülestöötamine ja metsamaterjali müük tagab metsaomanikule igapäevatöö kõrvalt lisatulu ja aitab vältida olukorda, kus vananev mets tuultega langema hakkab ja selle tagajärjel ka kasvavad puud ulatusliku parasiidikahjustuse ohvriks langevad.

Pakume metsaomanikele metsa ülestöötamise näol terviklahendust, mille käigus eemaldame giljotiiniga alusmetsa ehk kasvava võsa ja raiume metsast välja raieküpsed või kasvukohale ebasobivad puuliigid.

Loomulikult teostame raieküpses metsas ka lageraiet ja transpodime metsamaterjali lähimasse kokkuostupunkti.

Vajadusel puhastame kraaviperved ja metsasihid võsast ning oleme abiks kuivenduskraavide rajamisel või korrastamisel.

Metsaraie

Metsaraie erinevad liigid jagunevad peamiselt hooldus- ja uuendusraieteks. Sobivad metsaraie meetodid sõltuvad suuresti kasvava metsa vanusest ja metsaomaniku soovidest.

Hooldusraied (valgustusraie, harvendusraie ja sanitaarraie) suunavad eeskätt kasvava metsa liigilist mitmekesisust ning parandavad puistu kasvu- ja valgustingimusi. Hooldusraied ei ole just hädavajalikud, kuid soodustavad siiski soovitud puuliigi täisväärtuslikku arengut.

Uuendusraied (turberaie ja lageraie) leiavad aset raieküpses metsas, kus metsaraie käigus raiutakse ühes- või mitmes erinevas järgus maha enamus raieküpseid puid. Metsa loodusliku uuenemise soodustamiseks jätakse kasvama vaid hoolikalt valitud seemne- ja säilikpuud.
metsaraie

Küsi pakkumist

Kontakt

OÜ Vesmel
Pärnu maakond, Pärnu linn,
Riia mnt 87, 80019
Registrikood: 10740726
Telefon: +372 447 3672
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Meelis Vesselov
juhataja
Telefon: +372 502 0471
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
OÜ Vesmel | Kõik õigused on kaitstud.