metsa ost

Metsa ost

Metsa ost nii kasvava metsa kui ka metsamaa näol on Vesmel OÜ põhiliseks tegevusvaldkonnaks. Järjepideva eestimaise ettevõttena oleme metsaomanikke teenindanud juba rohkem kui kahe aastakümne vältel.

Meie metsafirma puhul on tegu 100% eestimaisel kapitalil põhineva metsamajandusettevõttega, mis garanteerib metsaomanikele diskreetse teeninduse ja konkurentsivõimelise turuhinna.

Koostööpartnerid hindavad meid usaldusväärse metsaettevõttena, mis omab isiklikku metsa- ja veotehnikat ning pikaaegse kogemusega personali. Nii metsaraiet kui metsamaterjali vedu teostame ainult isikliku tehnika kaasabil ja hilisemaid hooldustöid raielangil, laoplatsil ja äraveoteedel viime läbi oma jõududega.
metsamaa ost

Metsamaa ost

Metsamaa ost reaalse turuhinnaga üle Eesti. Omame tänasel päeval juba enam kui 1500 hektarit metsamaad, mille jätkusuutlik majandamine on meie ettevõtte esmane eesmärk.
 
Järjepideva metsaettevõttena ostame metsamaid selleks, et neid tulevikus efektiivselt edasi majandada ja seeläbi tagada elujõulise metsa osakaal looduskeskkonnas ka tulevikus.
 
Vajadusel tuleb meie taksaator isiklikult kohale ja annab müüdavale metsamaale objektiivse hinnangu. Lisaks nõustame metsaomanikke erinevate juriidiliste küsimuste korral, mida metsa müük enesega kaasa võib tuua.
 
Metsamaa müük on võimalik ka osaliselt ja koormatiste olemasolul. Müügitehing kinnitatakse notariaalselt.

Kasvava metsa ost

Kasvava metsa müügi korral ostab metsafirma metsaomanikult vaid metsamaal kasvava puistu raideõiguse. Metsamaa kui selline jääb pärast raietööde lõppu endiselt metsaomaniku valdusesse.

Kasvava metsa müük toimub kehtiva metsamajandamiskava alusel, mis annab hea ülevaate puistu liigilisest koosseisust ja arvestuslikust metsatagavarast.

Metsa müügile eelneva hinnapakkumise koostamine on metsaomanikule tasuta. Ennem pakkumise tegemist veendub metsamaakler selles, et kinnistul ei oleks piiranguid, mis takistaks raietööde läbiviimist.

Eelnevalt tuleb selgeks teha ka see, et kuidas metsa- ja veotehnika puistule ligi pääseb ja kas selleks on vaja naaberkinnistute omanike või kohaliku omavalitsuse nõusolekut.
kasvava metsa ost
raiutud metsamaa ost

Raiutud metsamaa ost

Raiutud metsamaa ost efektiivseks ja säästlikuks metsa kasvatamiseks ning majandamiseks. Meie eesmärk on, et Eestimaa metsad säilitaksid oma elujõu ja väärtuse ka tulevikus meie järeltulevatele põlvedele.
 
Ostame metsamaid tervikuna või siis eraldiste kaupa. Metsaeraldiste müügi korral võtame mõõdistustööde ja asjaajamisega kaasnevad kulud enese kanda. Kõnealused eraldised võivad olla osaliselt või täielikult läbi raiutud.
 
Metsamaa ost hoolimata nende asukohast ega pindala suurusest. Metsamaa müük on reaalne ka juhul kui sellele on seatud hüpoteek. Samuti ostame võsastunud raiesmikke ja hävinud või hukkunud puistuid.
 
Pakume metsaomanikule omapoolset abi metsa müügiga seonduvate küsimuste lahendamisel, kuni müügitehingu notariaalse allkirjastamiseni.

Metsa ostuhind

Metsamaa ostuhind sõltub selle asukohast ja pindalast. Lisaks veel puistu valdavast sortimendist ja selle vanusest. Suur roll hinna kujunemisel on ka metsamaa viljakusel ehk boniteedil.
 
Kasvava metsa ostuhind sõltub aga sellele ligipääsetavusest ja lähimate kokkuostupunktide kaugusest. Lisaks veel raiutava metsamaterjali mahust, selle sortimendist ja kvaliteedist.
 
Metsa ostuhind on võimalik välja arvestada ka metsamajanduskava puudumisel. Selleks pakume metsaomanikele tasulist taksaatori teenust, kus meie metsahindaja hindab ise kõnealuse puistu ära  ja annab metsaomanikule metsa arvestuslikust väärtusest põhjaliku ülevaate.
 
Metsa hindamisel võivad tihtilugu määravaks saada esmapilgul hoomamatud asjaolud, nagu erinevad juurehaigused ja mädanikud. Suurt rolli hinna kujunemisel võivad määrata ka erinevad parasiidid.
metsa ostuhind
oü vesmel logo
Metsa ost nii kasvava metsa kui ka  metsakinnistute näol terves Mandri-Eestis ja Saaremaal.

OÜ Vesmel

Registrikood: 10740726
Telefon: +372 447 3672
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Koduleht: www.vesmel.ee

Kontakt

Meelis Vesselov
juhataja
Telefon: +372 502 0471
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

© OÜ Vesmel 2023 | Kõik õigused on kaitstud | Veebilehte teostus: METSAOST.eu